Bubamarice u studenom 2021.

Studeni je za naše Bubamarice donio mnoštvo istraživačko-spoznajnih aktivnosti kao što je upoznavanje s plodovima jeseni (kesten, žir, češer, kukuruz). Dodirom smo otkrivali oblik, veličinu i teksturu plodova, a pričali smo i razne priče te pjevali pjesmice na ovu temu.

Boravak na otvorenom prostoru i svježem zraku ima pozitivan utjecaj na cjelokupan psihofizički razvoj djeteta. Bubamarice vole vrijeme provoditi vani gdje ih potičemo na tjelesnu aktivnost koja je ključna u ranoj dobi. Tako smo u studenom vani skupljali lišće, trčali za loptom, igrali se lovice i tražili skrivene predmete. Naša skupina raduje se i likovnim aktivnostima koje su u dobi naših bubamarica većinom u fazi šaranja i otkrivanja boja.

Glazbeni tjedan obilježili smo izradom instrumenata u kojima se naša skupina upoznala s bubnjevima, gitarom, violinom i šuškavcima. Lupkanjem po bubnjevima s udaraljkama djeca su proizvodila zvuk a osim toga vježbali smo i praćenje ritma.