Dan smijeha u Kolibrićima – Pričali smo o tome što ih nasmijava

Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka

U prvom tjednu ove godine naši Kolibrići su se družili sa Lunićima. Surađivali su i učili dijeliti prostor, igračke, bojice, veći su pazili na manje i tako stvarali nova iskustva. Nakon nekog vremena opet smo imali priliku koristiti vanjski dio vrtića, gdje djeca mogu trčati, skakati, penjati se i poslije slatko zaspati.

Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka
Dan smijeha u Kolibrićima

Drugi tjedan siječnja bio je vrlo veseli tjedan, koji smo provodili u našem dvorištu trčeći, skačući, spuštajući se po toboganu i igrajući se loptama. Ovog tjedna obilježili smo i dan smijeha. Kolibrići su pričali o tome što ih nasmijava te smo izradili smajliće smješkiće koje smo bojili.

Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka

Naredni tjedan pozabavili smo se istraživačkim aktivnostima. Kolibrići su se veoma zainteresirano igrali s kinetičkim pijeskom, plastelinom i magnetima te tako razvijali taktilnu percepciju i spoznajni razvoj. S obzirom na vremenske promjene imali smo priliku svakodnevno pratiti iste i uviđati razlike među njima. Svakodnevno smo poticali dobre međuljudske odnose, suradnju, empatiju te životno-praktične vještine.

Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka

Tema posljednjeg tjedna bila je “Voda”. Kolibrići su stjecali nove spoznaje o vodi pa smo tako provodili praktično istraživačko-spoznajne aktivnosti te razgovarali o svojstvima vode. Kratko vrijeme proveli smo sa skupinom Lunići što nas je obogatilo za nove interakcije i učenja mlađih od starijih i obrnuto.

Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka
Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka
Dan smijeha u Kolibrićima - Pričali smo o tome što ih nasmijava - DV Luna Rijeka