Kolibrići siječanj 2022

Na početku kalendarske godine, u mjesecu siječnju, mlađa vrtićka skupina ‘Kolibrići’ imala je pune ruke posla. Odlučili smo upregnuti male mozgiće i učiti o higijeni: što je uopće higijena, što uključuje i kako ispravno održavati naše tijelo čistim i zdravim. 


Smislili smo pjesmicu o važnosti sapuna i pranja ruku, trljali smo, ribali, sapunali i ispirali, ‘prenosili’ ručicama bakterije od tempere jedni drugima što je dječicu zaista navelo da bolje razmisle o tome peru li pravilno ruke. 
Na jedan dan postali smo zubari, ispunjavali pokvarene zubiće plombama, naučili što je plak i na maketi vježbali kako ispravno iščetkati rubove zuba.  Tete su također djeci približe zdravu i balansiranu prehranu kao sastavni dio higijene tijela. 


Čitali smo puno priča i slikovnica o virusima i bakterijama, a svima se najviše svidio ‘Gric i Grec’.
Sredinom mjeseca bili smo i na izletu u zagrebačkom Minipolisu – interaktivnom gradu za djecu gdje su Kolibrići i Lunići imali priliku u minijaturnim kućicama upoznati preko 50 zanimanja, a u njima se i okušati. Kući smo se vratili veseli i puni doživljaja!