Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi

Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka

U ožujku nastavili smo aktivno učiti i ponavljati saznanja o vodi. Aktivnosti kroz tjedan odnosile su se na usmjeravanje pažnje i saznanja o važnosti vode i njenog savjesnog korištenja, kroz razgovor, priče i svakodnevnu upotrebu u svim aspektima. Osim toga, Kolibrići u ožujku veselo su bojali, pričali priče i igrali se u pijesku.

I naredni tjedan nastavili smo s temom “Voda” te osim razgovora o njenoj važnosti i širokoj upotrebljivosti u svakodnevnom životu smo kroz istraživačko spoznajne aktivnosti. Koje su Kolibrićima jako zanimljive, promatrali što se događa s vodom te kakvog je ona okusa kada joj dodamo šećer, sol, limun.Naravno, nismo izostavili ni druge aktivnosti te smo vježbali i igrali se, čitali priče, bojali, rezali, izrađivali poklone za mame.

Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka

Naredni tjedan bio nam je bogat i sadržajan, ugodno smo se podružili na radionici gdje su Kolibrići i njihove majke zajedničkim snagama izradili poklone za tate povodom „Dana očeva“.

Kolibrići su ovoga tjedna mnogo bojali temperama, a svaki dan smo čitali priču “Vrlo gladna gusjenica” namijenjenu učenju dana u tjednu, radili smo gusjenice od papira, a srijedom i petkom učili smo engleski jezik i kao i uvijek puuuno smo se igrali.

Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka

Pretposljednji tjedan ožujka bio je ispunjen sadržajima. U ponedjeljak smo guštali u predstavi „Wanda Lavanda“ i vožnji autobusom. Bojali smo temperama vjesnike proljeća, čitali priče, učili engleski, a sve aktivnosti proželi smo i igrom, red aktivnosti, red igre.

Početak posljednjeg tjedna ožujka smo iskoristili za boravak vani i igru na otvorenom koja je Kolibrićima, zapravo, i najdraža. Kišne dane smo iskoristili za aktivnosti slikanja temperama, rezanja škaricama, lijepljenja kolaža, modeliranja plastelinom, tjelovježbom i plesom, čitanja priča…. I naravno i dalje učimo engleski srijedom i petkom.

Kolibrići u ožujku su bojali, pričali priče i igrali se u pijesku. Kišne dane smo iskoristili za slikanje temperama, rezanje škaricama…

Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka
Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka
Kolibrići u ožujku ponavljali znanja o vodi - Dječji vrtić Luna Rijeka