Leptirići proveli siječanj razigrano

Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka

Iako nas je na samom početku siječnja u jasličkoj skupini manje nego inače, prvi tjedan proveli smo vrlo razigrano. Leptirići su vrijedno slagali puzzle uz pomoć odgojitelja te tako trenirali finu motoriku i kognitivne vještine. Iskoristili smo i jedan lijepi dan te nakratko izašli udahnuti svježeg zraka.

Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka

Također, u duhu zime Leptirići su s vodenim bojama napravili svog maštovitog snjegovića.

Naredni tjedan vratili su se Leptirići sa svojih godišnjih odmora te smo krenuli s novim istraživanjima i aktivnostima. Ovog tjedna tema bila je bijeli medvjed pa smo kroz likovnu aktivnost otiskivanjem vilice u temperu napravili glavu medvjeda.

Dječji vrtić Luna Rijeka

S obzirom na to da u našem kraju nema leda i snijega djeci smo stavili na promatranje led u različitim oblicima te su ga znatiželjno promatrali i opipavali. Leptirići su se radovali našim izlascima na igralište te su aktivno sudjelovali u oblačenju toplih odjevnih predmeta i tako razvijali samostalnost.

Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano – DV Luna

Dolaskom novog tjedana obilježili smo međunarodni dan zagrljaja te smo svakodnevno poticali djecu na nježnost jednih prema drugima. Leptirići su grlili jedni druge s puno smijeha i radosti. Također, kako bi obilježili dan zagrljaja izradili smo plakat koji predstavlja zagrljaj djece.

Dječji vrtić Luna Rijeka

Posljednjeg tjedan smo provodili aktivnosti po interesu naših Leptirića, jer nam je vrlo važno osluškivati njihov interes, kako za igru tako i za druge aktivnosti. Likovno su se slobodno izražavali gdje su samostalno birali boje te učili jedni od drugih. Svakodnevno smo izvodili i tjelesne aktivnosti na malom poligonu sa stolicama te tako razvijali koordinaciju pokreta i ravnotežu.

Na otvorenom su prevladavale igre na spravama i u pješčaniku uz razne rekvizite. Kako nam se bliži period maškara pomalo smo počeli ukrašavati naš prostor u maškaranom duhu.

Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići proveli siječanj razigrano, Dječji vrtić Luna Rijeka