Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice

Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka

Prvi tjedan ožujka obilježili smo Svjetski dan knjige te smo pored odabranih slikovnica izradili djeci našu slikovnicu na temu gusjenice i leptira. Leptirići u ožujku su se veoma zainteresirali za slikovnicu, znatiželjno su promatrali crteže su dok su odgojiteljice čitale tekst. Ovaj tjedan posvetili smo se i tjelesnim aktivnostima koje smo provodili u sobi kroz mali poligon te raznovrsne igre.

Naredni tjedan bio je veseo i razigran. Leptirići su rado sudjelovali u izradi čestitki mamama za Dan žena. Slušali smo pjesmicu “Nabrali smo kiticu najljepšega cvijeća” i mnoge druge pjesmice. Leptirićima se vrlo sviđa igra poligona pa smo ponovno bili vrlo tjelesno aktivni i razvijali naše motoričke vještine.
Sredinu ožujka posvetili smo se Danu očeva te smo svakodnevno slušali pjesmicu “Kad je tata tu sve je juhuhu!” koja je Leptirićima postala jedna od omiljenih te ju rado pjevuše.

Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka

Za tate smo izradili kravate kako bi ih darivali na njihov dan. Zahvaljujemo se i mamama koje su odvojile svoje vrijeme te sa svojom Leptirićima sudjelovala u izradi poklona za tate. Za naše Leptiriće smo izradili i senzomotoričku ploču kako bi razvijali njihova osjetila, a oni su ostali oduševljeni.

S obzirom na to da nam je stigao prvi dan proljeća naredni tjedan započeli smo s projektom “PROLJEĆE”. Zajedničkim snagama Leptirići su od kartonskih kutija od jaja izradili vesele gusjenice s kojima smo ukrasili naše stablo u sobi. Čitali smo i listali slikovnicu “Dobar dan leptiru” i slušali smo pjesmicu “Proljetna pjesma”.

Proljeće je probudilo naše Leptiriće te su veselo i nestrpljivo svaki dan iščekivali izlazak na otvoreno.

Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka

Još jedan proljetni tjedan obilježili smo mnoštvom aktivnosti. Leptirići su od kartonskih tanjura i tempera izrađivali puževe. Izradili smo i ukrase za našu sobu i hodnik, odnosno vaze s cvijećem od istih.

Čitali smo i listali slikovnice, a najviše im se svidjela “Plesna haljina žutog maslačka“. Izradili smo kućicu za ptičice kako bi ih tamo hranili, što je naše leptiriće osobito zainteresiralo.

Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići u ožujku od kartonskih kutija izradili vesele gusjenice - Dječji vrtić Luna Rijeka