Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane

Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane - Dječji vrtić Luna Rijeka

Kako je studeni bio topliji nego što smo očekivali, prvi tjedan provodili smo vrijeme u našem dvorištu kako bi iskoristili sunčane dane. Naša grupa Leptirići u studenom, uz igru u dvorištu, bavili su se raznim stolnomanipulativnim igrama te su s odgajateljicama proučavali slikovnice.

Dječji vrtić Luna Rijeka

Također, ovaj tjedan poticali smo svakodnevno pospremanje sobe i igračaka nakon igre kako bi naši Leptirići stvorili takve navike.

Leptirići u studenom, uz igru u dvorištu, bavili su se raznim stolnomanipulativnim igrama.

Zakoračivši dublje u studeni započeli smo s projektom „Kiša i kišobran“ koji je trajao 2 tjedna. U skladu s temom naši Leptirići u dvorištu imali razne likovne aktivnosti i crtali kišu kako bismo uredili našu sobu, kao ukras izradili smo i kišne oblake od pedagoški neoblikovanog materijala te smo tehnikom otiskivanja plutenih čepova umočenih u temperu uređivali kišobrane.

Bili smo i fizički aktivni te puno plesali pod kišobranima uz pjesmicu „Kišobran za dvoje“. I ovog tjedna djeca su poticana na stvaranje higijenskih navika i navika pospremanja.

Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane - Dječji vrtić Luna Rijeka
U skladu s temom naši Leptirići imali su razne likovne aktivnosti
Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane - Dječji vrtić Luna Rijeka
Leptirići u studenom bavili su se raznim stolnomanipulativnim igrama
Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane - Dječji vrtić Luna Rijeka

Tema narednog tjedna bile su gumene čizmice te su naši Leptirići uz veselu pjesmicu o gumenim čizmicama izradili i svoje čizmice od kolaž papira. Također, u duhu teme tjedna prije spavanja čitali smo priču „Petra i nove čizmice“.

Leptirići u studenom iskoristili sunčane dane - Dječji vrtić Luna Rijeka

Naše vrijedne odgajateljice ovog tjedna izradile su i plakat s različitim taktilnim površinama kako bi potaknule razvoj fine motorike kod naših Leptirića, dok su oni veoma zainteresirano svojim ručicama proučavali razne materijale.

Posljednji tjedan obuhvatio je studeni i prosinca stoga je bio posvećen Adventu, kroz cijeli tjedan vrijedno ukrašavali sobu i hodnik kako bi naš vrtić poprimio Božićni duh.

Naši leptirić su uz pomoć odgajateljica obojili tube od papira te izradili svoje Božićno drvce. Uz Božićno drvce bojali su i zimske kapice. Uz vesele Božićne pjesmice krenuli smo se veseliti dolasku Božića.

Leptirići su iskoristili sunčane dane 09 (1)

Dječji vrtić Luna Rijeka

Naši leptirić su uz pomoć odgajateljica obojili tube od papira te izradili svoje Božićno drvce