Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti 02 (1)

Prvi tjedan listopada Lunići su obilježili tjelesnim aktivnostima u dječjem parku. Lunići su bili vrlo kreativni i maštoviti te su od raznih prirodnih materijala izrađivali kućice za mrave. Lunići predškolarci počeli su se vrijedno pripremati za školu te su rješavali razne zadatke i savladavali nove izazove. Vrijedni Lunići na kraju tjedna otišli su na prekrasan izlet u prirodu.

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti 01
Lunići su otišli na izlet u prirodu
Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Ulaskom dublje u mjesec listopad počeli smo se baviti zdravom prehranom te mnogo razgovarali o njoj. Cilj naših rasprava i razgovora bio je informirati, osvijestiti  i motivirati naše Luniće na zdraviju i kvalitetniju prehranu. Temu zdrave prehrane poratili smo i likovnom aktivnošću u kojoj su Lunići oslikali svoj „Tanjur zdravlja“. Naravno, zdrava prehrana mora biti popraćena i fizičkom aktivnošću, stoga su Lunići često igrali i u parku. No, Lunići se nisu samo igrali u parku, sakupili su i razne prirodne materijale za likovne aktivnosti te ponovno pokazali koliko su kreativni i maštoviti.

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka
Lunići su ponovno pokazali koliko su kreativni i maštoviti
Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Naredni tjedan obilježili smo „Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje“. Lunići su preuzeli ulogu pekara i napravili ukusne kolačiće kojima smo se zasladili nakon ručka. Također, ovaj tjedan su Lunići crtali na slobodnu temu te su naslikali predivne šarene kišobrane.

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Posljednji tjedan u listopadu naglašavali smo razvijanje samostalnosti u održavanju higijene prostora i igračaka. Lunići su bili jako vrijedni, razvrstavali su igračke, brisali površine, pospremali ormariće i tako razvijali pozitivnu sliku u sebi (ja mogu sam). Naposljetku, mjesec listopad ispratili smo uz Halloween party…

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka

Lunići u listopadu bili su kreativni i maštoviti - Dječji vrtić Luna Rijeka