Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet

Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka

Početak ožujka obilježilo je putovanje našom posljednjom zemljom Kinom. Lunići u ožujku su kroz razne aktivnosti proširivali svoju spoznaju i pozitivni pogled na svijet učeći o različitosti u rasi, običajima i jeziku. Ovu čarobnu zemlju smo istraživali uz pomoć fotografija i raznih videozapisa. Učili smo osnove borilačke vještine “kung fu-a” i izrađivali kineske šešire. Iskoristili smo i lijepo vrijeme igrajući se na obližnjem igralištu.

Naredni tjedan bio je kišovit te smo aktivnosti provodili unutar vrtića. Neizostavan dio bila je jutarnja tjelovježba uz koju se zabavimo, učimo i razvijamo motoričke sposobnosti. Uz pisanje, čitanje i listanje slikovnica, uživali smo i u raznim umjetničkim aktivnostima, a posebno u izradi poklona povodom Dana žena, kako bismo usrećili najvažnije žene u našim životima!

Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka

Naredni tjedan najviše aktivnosti proveli smo na temu “Moj tata” te su Lunićima i mame priskočile u pomoć i s njima izradile predivne poklone za tate.

Sunčane dane smo provodili u obližnjem parkiću gdje smo osim sportskih aktivnosti istraživali prirodu koja se pomalo budi. Svakodnevno smo razgovarali o pravilima ponašanja i kulturi ophođenja jednih prema drugima.

Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka

Početkom predzadnjeg tjedna, Luniće je oduševila ovčica Wanda u kazalištu lutaka, ali i nove igre, pjesme i riječi na engleskom jeziku s našom učiteljicom Klarom. Predzadnji tjedan Ožujka bio tjedan pripreme za nadolazeći nam Uskrs. Izrađivali smo ukrase i ukrašavali vrtić, tražili uskršnja jaja po dvorištu i učili o Uskrsa. Najviše veselja Lunićima predstavlja odlazak u obližnji park i igralište gdje se bavimo sportskim aktivnostima, a neki i istraživačkim aktivnostima u prirodi oko nas.

Posljednji tjedan bio je pun aktivnosti ,zabave i igre. Početak tjedna započeo je posjetom trenera Hnk Rijeka pa smo uz njihovu asistenciju odradili nogometni trening. Tijekom tjedna učili smo o važnosti obitelji u ovo blagdansko vrijeme, farbali jaja, igrali se plastelinom, crtali vodenim bojama kako mi vidimo proljeće.

Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka
Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka
Lunići u ožujku proširili spoznaju i pozitivni pogled na svijet - DV Luna Rijeka