Lunići vježbali socijalne vještine

Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka

Prvi tjedan siječnja proveli smo sa našim Kolibrićima. Tjedan smo proveli uz vesele aktivnosti s ciljem poticanja grupne kohezije, socijalnih vještina i samoizražavanja djeteta. Svaki trenutak ljepšeg vremena iskoristili smo za igru na vanjskom prostru što najviše veseli naše Luniće.

Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka
Lunići vježbali socijalne vještine – Dječji vrtić Luna

Naredne tjedne ponovno smo se vratili predškoli kao i našem s dvomjesečnom projektu pod nazivom “Put oko svijeta za 40 dana”. Vrijedno smo učili o kontinentima, izrađivali smo globus pomoću balona te učili o raznim kulturama na svijetu kako bi senzibilizirali naše Luniće na uvažavanje i prihvaćanje različitosti među nama. Kroz igru Lunići su se učili pravilno predstavljati, reći nam svoje ime,prezime, godinu rođenja te mjesto i ulica u kojoj žive.

Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka

Posljednjeg tjedna siječnja Lunići su se ponovno družili s Kolibrićima. Te smo tako stvarali dobre međuljudske odnose. Lunići i Kolibrići veselo su surađivali, učili dijeliti prostor, igračke, bojice, stariji su pazili na mlađe i tako stvarali nova iskustva.

Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka
Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka
Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka
Lunići vježbali socijalne vještine - Dječji vrtić Luna Rijeka