‘PČELICE’ SIJEČANJ 2022.

Kroz prvi mjesec proveli smo temu “Ptice  u zimi”, te smo slušali audio priču “Ptica pričalica ” i gledali igrokaz “Dvije ptičice”. U siječnju  smo također vidjeli da nam je vrijeme promjenjivo, te smo s našim mališanima obradili interesantnu temu “Kišobran na vjetru”. Pročitali smo priče “Priča o kišobranu” i “Razigrani vjetar sunčanom stranom”.
Također, istu temu smo proveli kroz likovnu aktivnost izradom kišobrana pomoću tempere i pečata.  Aktivni smo bili i s obradom teme “Što su emocije?”. Temu smo približili njihovoj dobi, tako što smo ju istražili kroz različita izražavanja (npr. kroz ples i koreografija za pjesmu “Sreća, sreća!”.

Bojanjem bojicama raznih izraza lica, te umjetničke aktivnosti priča “Što je to sreća?” i slušanje pjesmice “Osmijeh”. Taj tjedan također smo obilježili s dva rođendana, te su se pjevale prikladne pjesmice. Zadnjim tjednom prvog mjeseca odlučili smo proučiti zanimljivu temu naziva “Moje tijelo”. Kroz priču, pjesmu i pokret, učili smo dijelove ljudskog tijela i pritom se dobro zabavili. Čitali smo priču “Čudan stroj – ljudsko tijelo!”. Isto tako,  zanimljive su nam bile i pjesmice “Zaspalo je uho” i “Higijena”. Na likovnoj aktivnosti smo popunjavali obrise ljudskog tijela sa šarenom paštom. One dane kada nam je vrijeme dopuštalo, provodili smo u našem dvorištu u igri i smijehu