Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem

Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem - Dječji vrtić Luna Rijeka

U studenome započeli smo se baviti temom „Moje tijelo“. Stoga su marljive Pčelice u studenom krenule s učenjem, istraživanjem i likovnim radovima na tu temu. Kako smo već upoznati s otiskivanjem dlanova, Pčelice su se okušale i u otiskivanju stopala.

Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem - Dječji vrtić Luna Rijeka
Pčelice su postale jako kreativne
Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem - Dječji vrtić Luna Rijeka
Uz puno igru, počeli smo se baviti temom Moje tijelo

U našoj sobi izradili smo i novu aktivnost kako bi se bolje upoznali s osnovnim bojama.

I sredinom studenog bavili smo se ljudskom anatomijom. Pčelice su sa svojim odgajateljicama izradile dijelove tijela od kartona, koje smo potom spojili u lutka i obojili temperama. Pomoću ove aktivnosti Pčelice su mogle bolje spoznati koji su sve dijelovi tijela i kako oni izgledaju, a uz prigodne pjesmice.

Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem - Dječji vrtić Luna Rijeka

Pčelice su i samostalno pokazivale dijelove tijela na sebi. Igrali smo se u bazenu sa šarenim lopticama i na podnim puzzlama koje smo zajedno slagali, no najviše nam se svidjela igra u našem dvorištu u lokvicama i blatu.

Kako nam se bližilo Adventsko vrijeme posljednji tjedan studenog posvetili smo se ukrašavanju našeg vrtića, stoga su naše vrijedne Pčelice kitile bor i pomagale svojim odgajateljicama u izradi predivnih pahuljica. Uz igru, pjesmu i ples, čitali smo i različite Božićne priče za djecu.

Pčelice u studenom krenule s učenjem i istraživanjem - Dječji vrtić Luna Rijeka
Pčelice u studenom kitile su bor i pomagale svojim odgajateljicama u izradi predivnih pahuljica