Veljača u Leptirićima u bojama maškara

Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka

Prvi tjedan veljače protekao je u bojama maškara. Leptirići su vrijedno vodenim bojama bojili maske te veselo slušali pjesmice maškarane tematike. Lijepo vrijeme Leptirićima je omogućilo boravak na otvorenom pa smo svaku priliku iskoristili kako bi učili mirno čekati i hodati jedan iza drugoga. Kraj tjedna obilježili smo veselim maškaranim plesom i dobro se zabavili.

Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka

Naredni tjedan Leptirići su nastavili s temom “Maškare”. Veljača u Leptirićima protekla je u svakodnevnom slušanju poznatih pjesmica ” Maškare, maškare” i klaun “Čupko”. Poticali smo ih na pjevanje i male plesne pokrete. Leptirići su bili tjelesno aktivni te su spretno prelazili poligon u sobi dnevnog boravka, provlačili se i puzali, penjali se i spuštali niz tobogan, a tjelesnih aktivnosti nije bilo manjka ni na otvorenom na našim spravama i u pješčaniku.

Slagali smo puzzle koje prikazuju životinje te razvijali interes za iste. Kroz likovnu aktivnost otiskivanja različitih oblika u različitim bojama Leptirići su učili o oblicima. Kraj tjedna obilježili smo maškaranim plesom uz čašćenje, zabavu i druženje.

Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka

Treći tjedan veljače obilježila je tema Valentinovo. Leptirići su slušali pjesmicu “Zaljubljeni žabac”, izrađivali čestitke, igrali igru na otvorenom slika u “srcu” s prijateljem te traženje skrivenog predmeta (srce od kartona). Na kraju tjedna Leptirići su uživali u maškaranom plesu što većinu jako veseli.

Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka

Posljednji tjedan tema su nam bile papučice, što je vrlo bliska tema našim Leptirićima. Pošto se sve češće djeca izuvaju u sobi, svakodnevno smo ih poticali na obuvanje i razgovarali o tome zašto je važno nositi papučice. Proveli smo likovnu aktivnost na tu temu gdje su Leptirići bojili papučice i slušali pjesmicu koja kroz svoje stihove potiče djecu na ne izuvanje.

Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka
Veljača u Leptirićima u bojama maškara - Dječji vrtić Luna Rijeka
Dječji vrtić Luna Rijeka
Dječji vrtić Luna Rijeka
Dječji vrtić Luna Rijeka